Paczkomaty od InPost to nie koniec

Paczkomaty od InPost to nie koniec

17/01/2020 Wyłączono przez Kamil

Chyba każdy miał kiedyś okazję mijać jakiś paczkomat oznakowany logiem marki InPost – bez względu na wielkość miasta czy miasteczka. W większych lokalizacjach i aglomeracjach ilość paczkomatów potrafi sięgać kilkudziesięciu, co oznacza, że w jednym mieście z ich udziałem rozprowadzić można codziennie nawet kilka tysięcy przesyłek. Kurier InPost zapełnia paczkomaty od samego rana, a następnie w okolicach popołudniowych, co daje mu możliwość błyskawicznego opróżnienia swojego samochodu. Następnie przechodzi do rozwożenia przesyłek, które nie były zadeklarowane jako odebrane samodzielnie w paczkomacie lub po prostu do takowego by się nie zmieściły.

Stały rozwój operatora kurier Inpost

W ten sposób inpost kurier jest w stanie z powodzeniem wykonać w jeden dzień teoretycznie więcej skutecznych doręczeń, niż jakakolwiek inna firma z tej branży na rynku. Paczkomaty wciąż stanowią jednak najważniejsze źródło utrzymania marki, o czym świadczy nie tylko ciągłe stawianie ich w nowych lokalizacjach, ale również stopniowe pojawianie się tej marki poza granicami Polski czy kopiowanie jej pomysłów przez inne przedsiębiorstwa międzynarodowe.

Kurier InPost o zasięgu międzynarodowym

Pomysł paczkomatu, tak skutecznie wprowadzony w Polsce, szybko stał się popularny również zagranicą i także kurier InPost zyskał na tym poprzez możliwość świadczenia swoich usług na większym, bardziej konkurencyjnym ale również bardziej dochodowym rynku. Bardzo ważnym elementem działalności całej firmy jest także samodzielne projektowanie, konstruowanie i montowanie paczkomatów, które ostatecznie mogą być również wykonywane na zlecenie innych firm pragnących posiadać własny paczkomat. Takie urządzenie może stanowić wsparcie nie tylko dla branży kurierskiej, ale również wspierać małe i średnie zakłady pracy jako swoisty sejf do przechowywania.