Czy młode osoby mają szansę otrzymania pożyczki?

Czy młode osoby mają szansę otrzymania pożyczki?

17/01/2020 Wyłączono przez Kamil

Start w dorosłe życie to często trudne zadanie. Problemy dotyczą przede wszystkim osób, które nie mają wsparcia finansowego od swojej rodziny i samodzielnie muszą się utrzymać. Młodzi ludzie coraz chętniej zakładają własne firmy i starają się zapewnić sobie i swojej rodzinie dobry byt. Pomocna w tym może być pożyczka dla młodych, której banki i inne instytucje chętnie udzielają osobom w określonym wieku. Bywa, że oferta ta jest preferencyjna i pożyczkę można zacząć spłacać dopiero po jakimś czasie od jej otrzymania.

Pożyczka dla młodych – kto może ją otrzymać?

Najważniejszy jest oczywiście aspekt wieku. Zazwyczaj górną granicę ustala się maksymalnie na pułapie dwudziestu pięciu lat. Jeśli młoda osoba nie ma stałego źródła dochodu, wówczas konieczne jest zabezpieczenie takiej pożyczki. Istnieje możliwość podpisania pożyczki przez żyranta lub wzięcia jej pod zastaw nieruchomości lub ruchomości. Pożyczka dla młodych jest zwykle niskooprocentowana i nie zawiera dodatkowych kosztów. Bywa, że jest to jedyne rozwiązanie dla młodej osoby, która nie może pożyczyć środków od członka rodziny.

Kredyty studenckie

Wiele banków udziela młodym ludziom kredyty studenckie, które otrzymują co miesiąc na swój rachunek w określonej wysokości. Dopiero po zakończeniu nauki i rozpoczęciu pracy zarobkowej, trzeba zacząć spłacać takie zobowiązanie. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy ktoś zostanie wyrzucony ze studiów lub sam z nich zrezygnuje w trakcie pobierania kredytu. Wówczas pożyczkę zaczyna spłacać wcześniej.