Jak materac wpływa na jakość snu?

Jak materac wpływa na jakość snu?

30/03/2012 Wyłączono przez Kamil

Jeśli myślimy o tym, dlaczego się nie wysypiamy, to może to być spowodowane tym, że powinniśmy wymienić materac. Materace do łóżka, choć często o tym zapominamy, są tym, na czym cały czas leżymy. Jeśli więc nasz materac nie jest odpowiednio twardy albo w drugą stronę, jest za twardy, to może być to bardzo niekorzystne dla naszych kości. Nie mogąc znaleźć odpowiedniej pozycji podczas snu, ze względu na zbyt twardy materac, będziemy się cały czas wiercić, przez co będziemy mogli mieć problemy z zaśnięciem.

Poza tym twardy materac, który nieodpowiednio będzie przylegał do naszego ciała powoduje, że z raną będziemy mogli mieć problem z bolącymi kośćmi. Nie jest to coś, o czym ktokolwiek by marzył. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby kupując materac, nie kupować takiego, który jest najtańszy, tylko taki, który będzie dla nas dobry. Starajmy się brać pod uwagę więcej niż tylko sam wygląd i cenę. Jeśli tylko będzie taka możliwość, to kupmy materac, który będzie przylegać do naszego ciała, co zapewni mu możliwość ułożenia się w takiej pozycji, która będzie dla niego najwygodniejsza.

Jakiego rodzaju materace do łóżka warto kupować?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są materace kokosowe. Cechują się one tym, że wkład tych materacy może być bardzo różny. Najczęściej jednak wybieranymi wkładami są:

  • lateksowe,
  • kieszonkowe,
  • piankowe,

Poza tym, stosuje się dodatkowo także wkład z płyty z włókna kokosowego, co czynu materac bardzo twardymi. Choć materac jest twardy, to jest on jednak zdrowy dla naszego kręgosłupa.

Czy twardy materac jest zły do spania?

Nie jest tak, że koniecznie na miękkim materacu będzie nam się lepiej spało, czasem lepiej jest posiadać trochę twardszy materac. Jednak musimy pamiętać, że wynika to przede wszystkim z indywidualnych preferencji. Jednak dzięki temu, że materace do łóżka są dzisiaj bardzo zróżnicowane, to nie ma problemu z tym, żeby znaleźć odpowiedni dla siebie. Pamiętajmy jednak, żeby brać pod uwagę to, czy dany materac będzie pasował do naszego łóżka, a także do naszych potrzeb.