Czy montaż okien muszą wykonywać profesjonaliści?

Czy montaż okien muszą wykonywać profesjonaliści?

30/03/2015 Wyłączono przez Kamil

Nie wszystko muszą wykonywać zawodowcy, czasem samemu warto, jest się wysilić i zrobić coś bez pomocy żadnej firmy. Tak może być w wypadku, gdy musimy zamontować okno. Choć montaż okien wydaje się ciężki, to jednak możemy sobie z nim poradzić samemu. Musimy jednak uważać, ponieważ źle zamontowane okno może skutkować tym, że będziemy się nam przedostawać zimno do środka, przez dom lub mieszkanie będą zimne.

Jest to bardzo problematyczna sytuacja, kiedy okno jest nieszczelne, ponieważ musimy wtedy więcej płacić za ogrzewanie. Jednak jeśli tylko będziemy się dokładnie trzymać tego, co musimy zrobić, żeby zamontować okno, to nie powinno problemu z tym, żeby wykonać taką pracę dobrze i bez większego problemu. Starajmy się jednak cały czas trzymać instrukcji i starać się nie improwizować za bardzo.

Na czym polega montaż okien?

Zacznijmy najpierw od tego, żeby dokładnie określić wymiary. Kiedy już będziemy wiedzieć, jakie mamy wymiary, to będziemy mogli dostosować wszystko w taki sposób, żeby do siebie pasowało. Następnie musimy podłożyć podpory (klocki podporowe) i zamontować ramę okna do muru, bardzo przydatna okaże się tutaj wiertarka. Później możemy przejść do przyklejania ciepłego parapetu z twardego polistyrenu ekstrudowanego. Potem pozostaje nam już tylko zamontowanie okna na ciepłym parapecie wraz z przyklejeniem taśmy wewnętrznej przy profilu okna. Nie możemy zapomnieć o tym, żeby po wszystkim, jeszcze całość uszczelnić. Musimy więc kupić piankę uszczelniającą i całość nią wypełnić. Musimy jeszcze tylko pozrywać profile i taśmy, a następnie będziemy mogli cieszyć się nowo zamontowanym oknem. Pamiętajmy jeszcze o tym, żeby potem całość dokładnie odkrzaczyć.

Czy nie lepiej jest jednak wynająć firmy do montażu okna?

Choć dla wielu osób może się to wydać najlepszym rozwiązaniem, to jednak nie każdy ma takie podejście. Niektórzy mogą chcieć jednak zrobić coś swojego w domu, żeby lepiej się w nim czuć. Dzięki temu, że montaż okien nie jest bardzo skomplikowany, to może posłużyć jako ciekawą możliwość, zrobienia czegoś swojego.