Gdzie można wykonać wkładki ortopedyczne na zamówienie?

Gdzie można wykonać wkładki ortopedyczne na zamówienie?

17/01/2020 Wyłączono przez Kamil

Każdego dnia do ortopedów zgłasza się wielu pacjentów w różnym wieku, u których pojawiają się wady postawy. Bardzo często jest to płaskostopie poprzeczne, które może dotyczyć zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Na szczęście, jest to wada, którą można skutecznie niwelować poprzez wkładki do obuwia oraz systematyczne ćwiczenia. Lekarze zalecają wkładki ortopedyczne na zamówienie, ponieważ takie są idealnie dopasowane do stóp pacjenta i najszybciej pomogą mu w zniwelowaniu tej wady.

Gdzie zamawia się wkładki?

Każdy lekarz z pewnością poleci pacjentowi miejsce, w którym jego zdaniem można wykonać najwyższej jakości wkładki ortopedyczne na zamówienie. Najczęściej są to specjalistyczne gabinety, ponieważ wykonanie wkładki poprzedzone jest:

  • specjalistycznym badaniem,
  • wykonaniem pomiarów,
  • badaniem komputerowym.

Dobre wkładki wykonywane są ręcznie z odpowiednich materiałów, na przykład ze skóry naturalnej i potrzeba na to nieco czasu.

Dlaczego wkładki ortopedyczne na zamówienie są najlepsze?

W sklepach medycznych można oczywiście kupić gotowe wkładki, jednak nie da się ich idealnie dopasować do stopy. Każdy z nas jest inny i dotyczy to również budowy stóp. Kiedy wkładka jest zaprojektowana dla pacjenta, wówczas odnosi on największe korzyści. Prawidłowo ustawia ona stopę i stymuluje wszystkie powięzi do wzmacniania się. Taka wkładka nie rozleniwia też stopy. Najlepiej zdecydować się więc na indywidualnie wykonane wkładki, na które trzeba poczekać kilka dni, ale które idealnie się sprawdzą.